Makro Fiber Nedir?

NEDİR?

Macro Twist, %100 işlenmemiş polipropilenden yapılmış, renk karışımlı, kolay aprelenen bir makro sentetik elyaftır. Bükülmüş monofilament demet ve fibrile edilmiş lifleri, yüksek performanslı bir beton takviyesi sağlar. Bu ağır hizmet tipi makro sentetik fiber , maksimum uzun süreli dayanıklılık, yapısal iyileştirme ve etkili sıcaklık/büzülme çatlak kontrolü sunar. Macro Twist korozyona uğramaz, manyetik özelliği olmayan ve %100 asit ve alkali dirençlidir.

GÜÇLENDİRME HEDEFİ

Beton priz başlangıcından önce plastik ve oturma büzülme çatlağını engellemek, sertleşmiş beton büzülme çatlamasını azaltmak, darbe direncini artırmak ve alternatif bir sıcaklık/büzülme takviyesi olarak beton tokluğunu ve dayanıklılığını artırmaktır.

 

UYGULAMALAR

Macro Twist temel olarak zemin döşemeleri, kompozit çelik tabliyeler, kaplamalar, kaldırımlar, yürüyüş yolları, köprü tabliyeleri, püskürtme beton ve prekast ürünler gibi beton uygulamalarında, çelik donatı yerine yada donatı azaltılması amaçlandığı yerlerde kullanılır.

 

KULLANIM MİKTARI

Macro Twist, uygulamaya ve istenen performansa bağlı olarak tipik olarak  2-5 kg/m³ veya daha yüksek bir dozajda kullanılır. Tasarım yardımı ve dozaj önerileri için teknik birimimizle ile iletişime geçiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER